Bugun...
Türk Dil Bayramı Medyada Geniş Yer Buldu
Tarih: 17-05-2013 00:27:00 Güncelleme: 17-05-2013 00:29:00 + -


Her yıl 9-13 Mayıs tarihleri arasında kutladığımız 736. Türk Dil Bayramı, özellikle ulusal medya başta olmak üzere birçok yazılı ve görsel medyada geniş yer buldu.

Türk Dil Bayramı Medyada Geniş Yer Buldu

Medya Takip Merkezi’nin 5 günlük raporuna göre Türk Dil Bayramı, kutlanmaya başlandığı günden bu yana 24 Tv, 3 Radyo, 38 ulusal, 63 bölgesel ve yerel gazete ile 689 internet portalında haber olarak kullanıldı.

            11 Mayıs Cumartesi günü Türk Dil Bayramı etkinliklerine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in katılarak burada Türkçe ile ilgili verdiği mesajlar, televizyon, gazete ve internet sitelerinin dışında köşe yazarlarına konu olurken, 12 Mayıs Pazar günü yapılan Yunus Emre Sofrası da basının ilgisini Karaman’a çekti.

            Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Türk Dil Bayramının her geçen yıl daha da görkemli kutlandığını belirterek: “Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Türkçe Treni ve Yunus Emre Sofrası ile Karaman’daki törenler büyük ilgi gördü. Her ne kadar Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen üzücü olaydan dolayı kutlamalarımızın bir bölümü iptal edilse de, etkinliklerimiz ulusal Tv ve Gazetelerde geniş yer buldu. Ben buradan kutlamalarda bizlere her türlü desteği veren başta Milletvekillerimiz Lütfi Elvan ve Mevlüt Akgün olmak üzere, Türk Dünyası’ndan gelen topluluklara, Üniversiteli gençlerimize ve tüm hemşehrilerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Editör: Ermenek Haber

Bu haber 3522 defa okunmuştur.

Etiketler : dil-bayrami medya

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR