Bugun...

Abdullah KOCA
Abdülkadir ATEŞ Neden Listede Yok!
Tarih: 21-02-2014 11:39:00 Güncelleme: 21-02-2014 11:47:00


            Değerli Hemşehrilerim Bildiğiniz gibi 30 Mart 2014 tarihinde Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemiz Başyayla’da yerel seçimler gerçekleştirilecektir. Şu an itibari ile toplumun yoğun gündem konusu seçimler.

            Modern, otoriter olmayan, diktatör, baskıcı olmayan sistemde insanlar özgür iradeleri ile kendilerini temsil edecek kişilere istedikleri şekilde oy verirler ve bunun karşılığında hizmet beklerler. Seçmenle adayın arasında gizli olan; bir anlamda kozların paylaşıldığı bir gündür sandığa gidilen gün.  Başyaylamız da siyasete girmek isteyen adayların Şerafettin Bulgurcu’nun, Hakkı Göksu’nun, Mustafa İpek’in,Takva Arıcının birçok sebepleri olabilir ama hangisine  sorarsanız sorun hizmet amacı ile gireceklerini belirtirler.Yıllardır hep aynı sloganlarla halkın karşına çıkan adaylar; bu seçimde geçmiş siyasette izlenen bütün stratejilerin artık değişmesi gerektiğinin bir kanıtı olacaktır.

            Başyayla’da geçmiş siyasetinin hiç temiz olmadığını çok net bir şekilde  yıllardır gördüğümü belirtmek isterim çok kirli hesaplar  yapıldı yıllardır halk üzerinde… Bu kirli tezgahı hala devam ettirmek isteyen çok kimseler var. Listeler tamamlandı ve tüm partiler seçim yarışına girdi ilçemizde. Hem AK PARTİDE, hem MHP’de hem CHP de hem de SAADET PARTİSİNDE geçmişe nazaran daha genç ve dinamik Meclis üyeleri, Belediye meclis üyeleri var AK PARTİDE ki en büyük değişiklik ise bir bayan üyeye yermesi; Bir de cemaate yakın isimlerin Başyayla il genel meclis üyeliğine aday gösterilmesi halkta nasıl bir tepki oluşturacak bunu hep birlikte 30 Martta göreceğiz. AK PARTİ Eski ilçe Başkanı Abdülkadir ATEŞ Beyin il genel meclis’e aday gösterilmemesi de ayrı bir sıkıntı ve akıllarda soru işareti bırakan bir tutum benim görüşüme göre. Başyayla’da seçimler MHP ve AK PARTİ arasında geçeceği herkes tarafından biliniyor.

 

 AK Parti neden seçmenlerin düşünce ve değerlerine önem verip  Kadir ATEŞ ile ilgili bir anket araştırması yaptırma gereği duymadı acaba ?

 

Şu nedenler olabilir mi?

Çok bilmişlik tasladıkları için mi?

Yoksa  biz seçeriz onar kuzu kuzu oy verirler düşüncesine sahip oldukları için mi ?

Kadir ATEŞ yıllardır Başyayla’da partiyi toplayıp Ak Partinin  oylarını arttırdığı için mi?

Dik durup eğilmeden İlçesinin sorunlarıyla ilgilendiği için mi?

İl seçimlerinde Süleyman Atik Bey’e destek verip Kerim Dereliyi desteklenmediği için mi?

Ben diyorum ki toplum kendini temsil edecek adayı kendisi seçsin partiler seçmesin.

 

Neden; İlçemizde bütünlük sağlamak adına .....

Neden ; sorunlarımıza çözüm bulmada, Başyaylamızı tanıyan halkın sorunlarını çözebilme adına

Neden; Karamanda ilçemizi daha iyi tanıtacak sorunlarımızı üst yöneticilere daha iyi aktarma adına

Neden; Örf, ,adet , gelenek,görenek ve dini değerlerimizi kaybetmemek adına....

Daha bir çok neden sayabilirim sizlere sevgili okurlarım. Sonuç olarak Abdülkadir ATEŞ Beye yapılanın ben bir haksızlık olarak görüyorum.Sayın Ömer Dikici ve Kamil Kızılkan beye sözüm yok ama Abdülkadir ATEŞ Beyin o ilçeye yaptığı emekler unutulmamalı ve bu listeye Abdülkadir ATEŞ beyin girmesi gerekiyordu. Bu işin ne kadar ucuzlandığının bir kanıtıdır bu.

 

 Başyayla’da ki Adaylar iyi düşünsün, ben neden siyasete giriyorum? sorusuna emin ve net cevap verebilsin kendince, bugünkü durum aynen şu hale geldi daha bir sene öncesine kadar siyasete ilgim yoktu ama şu parti geldi şu dostum bana geldi  bana adaylık teklif etti bende aday oldum bu kadar basit hale geldi.Bunun çok büyük bir yanlış olduğunu düşünüyorum.

Bu şu anlama geliyor partiler diyor ki; biz senin seçmenlerden çok oy alacağını düşünüyoruz gel seni aday yapalım.

Bu durum Siyasetçilere çok cazip geliyor ve balıklama atlıyorlar deniz sandığı bataklığın içine, ufukta koltuk, şan, şöhret var, poster ve afişlerin sokaklarda boy boy asılması, eşin ve dostun onu görecek olması var  ya gerçekleri kim düşünür.

Birde seçimden bir gün sonrasını düşünün sayın adaylar hani derler ya "dost acı söyler "ben de sizlerin dostunuz olarak bu gerçekleri sizlerin düşüncelerinize sunuyorum.

Siyaset adaydan birçok gerekçe ister...

Siyaset eğitim ister.

Siyaset bilgi, birikim ister.

Siyaset yönetebilme yeteneği ister.

Siyaset hitap edebilme yeteneği ister,

Siyaset sorunları belirleme ve çözüm üretme yeteneği ister İşte bende bunlar var diyen aday olsun ve toplumdan destek istesin.

Her açıdan donanımlı toplum tarafından sayılan, sevilen insanların siyasete girmesi gerekir ancak ve ancak o şekilde Başyayla olarak istediklerimizi alabiliriz ve sorunlarımızı çözüme kavuşturabiliriz.

      Slm ve dua ile…

 Bu yazı 4573 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI